אברהם קרוזווילגס באולם הטורבינות של הטייט מודרן, לונדון

Hyundai Commission 2015: Abraham Cruzvillegas: Empty Lot, Tate Modern Exhibition     13 October 2015 – 3 April 2016  

האמן המקסיקני אברהם קרוזווילגס (Cruzvillegas)(יליד 1968) בצע את ההזמנה של יצרנית הרכב יונדאי (Hyundai) לאולם הטורבינות ב-2015. זו הראשונה בסדרת מיצבים חדשה ע"י אמנים עכשוויים בהת באולם הטורבינות האייקוני של הטייט מודרן, לונדון. סדרה זו התאפשרה בשל שיתוף פעולה ממושך וייחודי בין טייט מודרן לבין יונדאי.

Abraham Cruzvillegas, Empty Lot, 2015
Abraham Cruzvillegas Empty Lot, 2015

אברהם קרוזווילגס הידוע ביצירות הפיסול שלו מאובייקטים וחומרים מקומיים מצויים, עוסק גם בווידיאו, מיצב, ציור ושירה. היצירה שלו מושפעת מאמני אוונגרד רוסיים כגון אלכסנדר רודצ'נקו וקזימיר מלביץ'. ובו בזמן, הוא שואב השראה מיצירות של אמנים כג'ימי דורהם (Durham) ודויד המונס(Hammons) .

קרוזווילגס למד אצל האמן המקסיקני גבריאל אורצקו (Orozco) בין השנים 1987-1991. כדמות מפתח בקרב אמנים לטינו אמריקאים עכשוויים, השתתף בעשור 1980ב-"Friday Workshops" (Taller de los Viernes). המפגש השבועי נועד לדיון, ביקורת והצגת עבודות. בעשור 1990, Taller de los Viernes התפתח לחלל האמנות Temistocles 44 ע"י קרוזווילגס ואדוארדו אברואה (Abaroa)

קרוזווילגס יוצר אמנות וידיאו ומיצב שמשקפת את הייחודיות של החברה בדרום אמריקה. העבודה הפיסולית שלו מבוססת על מחקר קודם של אזור כלשהו, שלגביו הוא יוצר יצירה חדשה וזאת ע"י שימוש באובייקטים וחומרים קיימים. מ-2007 ואילך, הוא החל לעבוד על סדרות של עבודות החוקרות את התמה של ה-autoconstrucción (or self-construction) שבשל כך התפרסם. מינוח זה גם מתייחס לתרבות האנשים שהיגרו בעשור 1960 מאזורים כפריים של דרום מקסיקו למטרופולין מקסיקו סיטי. עשור זה שכלל גם את הוריו של קרוזווילגס, פיתח מתודות של איסוף ובנייה שעלו מתוך מגבלות של עוני, וכללו חיפוש בזבל, מיחזור ושימוש בחומרים. גם כיום תנועה זו הינה תופעה מוכרת במקסיקו. קרוזווילגס גדל ב-Ajusco, מחוז בדרומה של מקסיקו סיטי העומד על סלע וולקני שלא מאפשר בניה במובן המסורתי; בתנאים אלה, דור הוריו בנה כפר שצמח לעיר גדולה יותר.

התנסויות הילדות של קרוזווילגס במחייה באזור זה מעל עשרים שנה באות לידי ביטוי בעבודות שלו. הוא נוהג לקשר בין תחושת קהילתיות חזקה ופוזיטיביות עם הרעיון והאנרגיה למציאת חומרים. הוא גם שואל שאלות עכשוויות אודות האופן שבו  סולידריות קהילתית ופוזיטיביות יכולים להתקיים בכלכלת מדינה לא יציבה.

הפרויקטים של האמן הוצגו בגלזגו, פריס, אוקספורד, גואנגג'ואו (הרפובליקה הסינית),  קאסל ומקומות רבים אחרים מסביב לעולם.

AC: Blind Self Portrait: Glasgow-Cove Park 2008 by Abraham Cruzvillegas born 1968
AC: Blind Self Portrait: Glasgow-Cove Park 2008 Abraham Cruzvillegas born 1968 Presented by the American Fund for the Tate Gallery, courtesy of the Latin American Acquisitions Committee with additional assistance from Jack Kirkland 2012 http://www.tate.org.uk/art/work/T13779

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s