ציור של רמברנדט הצעיר?

 

מכירה של ציור שמן לא חתום בבית המכירות הפומביות בניו ג'רסי גרמה לסערה רבתי בקרב חוקרי תולדות האמנות ואספנים.

פורטרט של שלוש דמויות שהאמינו במקור שהינו העתק בן המאה ה-19 בסגנון אמני העבר, יכול להיות למעשה הדבר האמתי: ציור מתחילת המאה ה-17 מידי רמברנדט, מדווח The Art Newspaper.

הציור בכותרת Triple Portrait with Lady Fainting, מציג שני גברים תומכים באישה שהתעלפה. הציור הגיע ל-Bloomfield, N.J בקונסיגנציה, מאדם שביקש למכור יצירות שירש ממשפחתו. בדוח מצב באתר של המוכר, הציור מתואר כ"שייך לאסכולה  בת המאה ה-19, ללא חתימה, אזורים בהם יש 'אובדן של שכבת צבע', רסטורציה כלשהי שנערכה לציור וסדקים בעץ."

ההערכה המקורית של הציור היתה בין 500 דולר לבין 800 דולר, כשהצעת המחיר הראשונה עמדה על 250 דולר; עד מהרה המחיר האמיר לסכום לא צפוי בן 870,000 דולר, ולאחר מכן ל-1.1 מיליון דולר לאחר הפרמיה של המוכר. הקונה באמצעות הטלפון, רוכש אירופאי לא מזוהה.

יש לזכור שזהו מקרה נדיר. "די נפוץ שמומחי ציור אומרים לבעלים שאלה הם העתקים בני המאה ה-19 של ציורי אמנים ידועים ממאות עברו, אך נדיר למצוא ציור Old Master אמתי," כדברי john Nye, מנהל בית המכירות ל-Obeserver.

בהערכת הציור קודם המכירה מומחים בתחום נטו להאמין שזהו העתק בן המאה ה-19 (העובדה שהיצירה צוירה על לוח עץ, תיאור בגדי הדמויות, והנושא ההיסטורי). מכל מקום לאחר המכירה הועלתה טענה שזהו ציור מידי רמברנדט הצעיר, וחלק מסדרות הציורים המקודמות שלו ב-1625 בקירוב שעסקו בייצוגים אלגוריים של חמשת החושים, כשציור זה הינו ייצוג של חוש "הריח".

"כשמשווים את הדמויות לאלה ביצירות אחרות של רמברנדט, נראה אפשרי שזהו האימז' החסר, אך זהו פרי ידיו של תלמיד של רמברנדט." אומר מנהל בית המכירות. אך הקונה והמוכר טוענים לכך שזהו ציור אפשרי מידי רמברנדט.

ובנוסף היסטוריון האמנות Bendor Grosvenor כתב: "870,000 דולר (או קרוב למיליון דולר עם הפרמיה) זהו מחיר זול עבור רמברנדט מוקדם. זה מעט יקר ל-Dou מוקדם. בהסתכלות על ראשה של הדמות עם הכובע האדם, הייתי אומר שהאפשרות הראשונה הינה הימור טוב יותר. אם קנית זאת – אפשרות טובה ומזל טוב!"

ציור המיוחס לרמברנדט הצעיר

Martinez, A. (2015, September 23). Re: Mystery Painting Sold in NJ Auction May Be a Long-Lost Early Rembrandt. Retrieved from

Mystery Painting Sold in NJ Auction May Be a Long-Lost Early Rembrandt

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s