ליקוי מאורות | חגי אולריך וזהר אלעזר, אוצר: יאיר ברק, גלריה אחד העם 9 תל אביב 12.11.2022-13.10.2022

פתיחה: 13/10/2022, 20:00

הפקולטה לאמנויות – מכללת סמינר הקיבוצים

שעות פתיחה: חמישי – 11:00-17:00, שישי-שבת -11:00-14:00

זו השנה השנייה שאמנים ישראלים פועלים בחודשי הקיץ בתוך חללי העבודה של בית הספר לאמנות בפקולטה לאמנויות של סמינר הקיבוצים וזוכים לסדנאות ולליווי אוצרותי צמוד במסגרת תכנית "רזידנסי", אשר מטרתה ליצור קשר בלתי אמצעי בין שדה האמנות הפעיל בעיר לבין האקדמיה. נוכחותם של אמנים/יות פעילים בסדנאות והצגת תערוכה של תוצריהם האמנותיים בסיום התכנית מעוררות השראה עבור הסטודנטים בפקולטה לאמנויות של סמינר הקיבוצים אשר הופכת בשנים האחרונות למוסד תרבות משפיע ומרכזי בלבה הפועם של תל אביב.

חגי אולריך
זהר אלעזר
חגי אולריך

התערוכה "ליקוי מאורות", שמסכמת את הפעילות האמנותית של זהר אלעזר וחגי אולריך שפעלו השנה במסגרת התכנית, מציגה צילומים הרחוקים מאוד מייצוג מדויק של מה שבאמת צולם. אלעזר ואולריך עושים שימוש בכלים צילומיים במטרה להפעיל מבט חקרני פנימה, אל תוך הצילום. עבודותיהם הן בבחינת ארס-פואטיקה של המעשה הצילומי, ואילו הסטודיו עבורם הוא מעבדה מחקרית אליה התכנים מיובאים מן החוץ. בניגוד לגישה המסורתית של צלם היוצא אל העולם, אצל אלעזר ואולריך – העולם נכנס אל הסטודיו. עבודותיהם של אלעזר ואורליך נוגעות בסוגיות של קידוד ופיענוח של דימויים.

יאיר ברק, אוצר וראש בית הספר לאמנות: ״במשך שנים האקדמיה מלמדת אמנות בניתוק מטריד מהשדה המקצועי. תכנית הרזידנסי היא חלק ממערך של פעולות שאמורות לחשוף את הסטודנטים לעשייה אמנותית מקצועית, ולחלופין – להכיר לקהילת האמנות בארץ את הפקולטה לאמנויות, שהיא כיום המוסד האטרקטיבי ביותר ללימודי אמנות וחינוך".

גלריה אחד העם 9

רחוב אחד העם 9, תל אביב, הכניסה מרחוב השחר 5

לפרטים נוספים: רביד אורן 0523608853

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s