הרצאות וסיורים

מזה 29 שנה אני עוסקת בהעברת הרצאות על תולדות האמנות וקשרי גומלין בעולם האמנות וכן בסיורי גלריות בעיר ת"א ומחוצה לה. להלן פירוט של חלק מההרצאות והסיורים בהנחייתי, וכמובן שניתן להתאים לכל מטרה!


פעילויות אמנות

* הרצאות בליווי מצגות.

* סיורי גלריות

 

הרצאות ובניית קורסים

בהרצאות ובקורסים בהנחייתי מושם על אמנות והקשריה להיסטוריה ולחברה והצגתם כמכלול וכמצע תוסס להבנת תרחישים תרבותיים, חברתיים, פוליטיים  וכלכליים.

מיתוס היופי  – "מה יש ביופי המהלך עלינו קסם?"  הרצאה המתחקה אחר דימויי יופי בתרבויות השונות; מושג היופי כמסמל מוסר נעלה וטוהר (קאנט ), ולקריסת התפיסות המקובלות אודות יופי באמנות המודרנית והעכשווית.

הרצאה ש"מזוהה אתי שנים רבות!"

"מוונוס עד צ'יצ'ולינה" על  רוח ויצר בייצוגים של ונוס אלת האהבה והיופי, מריה/מדונה, האישה ההורסת ואלילות אהבה בציור ובפיסול מהעת הקדומה ועד לימינו.

"למונה ליזה יש שפם" – האם המונה ליזה היתה הופכת ל"אייקון" אלמלא יוצרה, ליאונרדו דה וינצ'י? על שאלות אלה ואחרות, על הציור והמיתוס במהלך המאות ועד היום, דרך דימויים ציוריים, פרסומות וציטוטים.

אין כמו אימא!!!  באמנות הדתית מימי הביניים ועד למחצית המאה ה-19 מופיעים לרוב דימויי אימהות מקודשים של מריה כאם האוהבת של ישו. עם המעבר בשלהי המאה ה-19 לחברה בדגש של חולין, עולים ומופיעים ייצוגי אימהות ארצית ביצירות אמנות, המעלים על נס את הקשר בין האם לצאצאה.

סדרות

בסדרות "פאריס ואמנות צרפתית; איטליה, "זיכרון, גשמיות, נשגבות"; "לונדון סאצ'י, דמיאן הירסט וה-White Cube; ספרד בין ישן למודרנה"; אמנות ישראלית; אמנות מודרנית ועכשווית; מוזיאונים; אמנות ואופנה ועוד, אני עוסקת בהיבטים שונים בתולדות האמנות, היסטוריה, חברה, ופוליטיקה במאות עברו וכיום.

אספני/יות אמנות ופטרוני/פטרוניות אמנות

עבודת המחקר שלי לתואר שני עסקה בפטרוני אמנות ברנסנס – ארבע נסיכויות – אורבינו, פררה, מנטובה ורימיני, וגם בעבודת המחקר לתואר שלישי עסקתי בכך. תחום זה הקרוב ללבי במיוחד,  נושק לתחומים כמו חברה, פוליטיקה, דת, כלכלה, שוק האמנות ועוד. ההרצאות עוסקות בין השאר בבית מדיצ'י, בית הבסבורג,  דילרים ואספנים,  ועליית אספנים תאגידיים – דוגמת צ'ייס מנהטן בנק, צ'רלס סאצ'י, פרנסוא פינו, ובארצנו אוסף דיסקונט וחכמי.

סיורי גלריות

העיר תל-אביב על השדרות, הבתים המשופצים וכמובן הגלריות מתפקדת כ"מוזיאון ללא קירות", ומאפשרת מבט מגוון ומרובד על התרחשויות בתחום האמנות העכשווית.

בסיורי הגלריות הנערכים אחת לחודש – חודש וחצי – אנו מבקרים בתערוכות אמנות העוסקות במדיה שונות – ציור פיסול, צילום, אמנות וידאו, מיצב ומיצג; הבחירה היא בהתאם לתערוכות המעוררות עניין. הביקור בגלריות מלווה בשיח ובדיון על אופני התצוגה ועל מהות היצירות המוצגות.

משך סיור גלריות כשעתיים-שעתיים ומחצה.

מעוניינות\מעוניינים במשהו מהרשימה? רוצות\רוצים להתאים הרצאה לאירוע מיוחד שלכן\ם? צרו איתי קשר במייל: asfan.k@gmail.com

או בטלפון: 052-3407209.